Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Światło, cień, perspektywa w rysunku - Warszawa oczami słabowidzącego

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 22 listopada, 2012 - 00:16 (wiadomość z poprzedniego serwisu)
W Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym dla Dzieci Słabowidzących nr 8 przy ulicy Koźmińskiej 7 zakończył się projekt „Światło, cień, perspektywa w rysunku - Warszawa oczami słabowidzącego”, finansowany z funduszy Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych.

Projekt był kontynuacją działań  rozpoczętych Ośrodku w 2011 r., również realizowanych metodą projektu.  Na cyklicznych zajęciach prowadzonych przez artystę plastyka 15 uczniów  poznawało tajniki  techniki  wykorzystania światła, cienia i perspektywy. Zajęcia odbywały się w pracowni plastycznej placówki oraz  w plenerze  w warszawskich parkach i na Starym Mieście.

Podsumowaniem projektu  był piknik integracyjny, który odbył się  na początku czerwca br. Jego uczestnicy bawili się podczas konkurencji sportowo - rekreacyjnych, strzelali z broni laserowej, oglądali pokazy chemiczno - fizyczne. Goście pikniku obejrzeli wystawę prac plastycznych wykonanych podczas zajęć warsztatowych. I tylko szkoda, że nie dopisała pogoda i wszystkie atrakcje musieliśmy organizować w budynku szkolnym.

Koordynator projektu, autor zdjęć Adam Baranowski